W Chlebni bez punktów

Chlebni, gdzie mocna i doświadczona drużyna gospodarzy okazała się minimalnie lepsza.

LKS II Chlebnia – KS Blizne 3:1 (1:1)
Bramka: Ł. Wrona
Żółta kartka: K. Rzewuski

Niewiele brakowało, aby gospodarze w pierwszych kilku minutach meczu wyszli na prowadzenie. Mocno nas przycisnęli i doprowadzili do serii stałych fragmentów gry pod naszą bramką, ale na szczęcie wyszliśmy z tego obronną ręką, chociaż było naprawdę gorąco.

Udało nam się z tego otrząsnąć i z czasem mecz zrobił się wyrównany, co przełożyło się na kilka groźnych sytuacji, które stworzyli sobie zawodnicy KS Blizne. Jednak to zawodnik gospodarzy przeprowadził szarżę lewym skrzydłem, po której wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Krzyśka Rzewuskiego. Sędzia wskazał na wapno i… Kamil Wierciński obronił uderzenie!

Obroniony rzut karny dodał nam werwy. Niedługo później po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Łukasz Wrona i strzałem z okolic 10 metra umieścił piłkę w bramce. Wydawało się, że zwycięstwo w tym trunym meczu jest w zasięgu ręki, lecz dosłownie parę chwil później centrostrzał gospodarzy zaskoczył Kamila Wiercińskiego. Piłka wyśligznęła mu się z rąk i wpadła do bramki. Do przerwy było 1:1.

Druga połowa była jeszcze bardziej wyrównana niż pierwsza. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąc wyraźnej przewagi, chociaż doskonałą okazję do wyprowadzenia nas na prowadzenie miał Krzysiek Rzewuski, lecz jego strzał głową minimalnie minął bramkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to gospodarze zadali nam bolesny cios. Po rzucie wolnym Wierciński odbił strzał przed siebie, obronił również dobitkę, ale przy drugiej dobitce był już bez szans. Rzuciliśmy się do odrabiania strat, lecz nie byliśmy w stanie sforsować defensywy gospodarzy, którzy dosłownie w samej końcówce wykorzystali błąd Jurgielewicza (nie trafił w piłkę) i w sytuacji sam na sam pokonali Wiercińskiego.

Skład: K. Wierciński – A. Jankowski, G. Jurgielewicz, R. Żemierowski, A. Rokicki (65′ J. Mikuśkiewicz) – A. Piechowski (60′ K. Grądziel), A. Jankuć-Rudzki (80′ M. Michalski) – K. Rzewuski (75′ M. Gajewski), P. Stachowiak, M. Ignacak (80′ P. Drewniak) – Ł. Wrona (80′ P. Zbierański)