Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Cenne zwycięstwo na koniec rundy

W ostatnim meczu rundy mierzyliśmy się na wyjeździe z rezerwami Błonianki Błonie, które przed meczem miały nad nami 4 pkt przewagi. Udało nam się ten mecz wygrać, dzięki czemu w rundzie wiosennej będziemy mieli realne szanse na walkę o awans!

Błonianka II Błonie – KS Blizne 0:2 (0:1)
Bramki: P. Zbierański (z karnego), K. Rzewuski (P. Zbierański)
Żółte kartki: M. Ignacak, R. Żemierowski

Początek meczu to kilka groźnych ataków gospodarzy, jednak szybko zaczęliśmy się im rewanżować i wypracowaliśmy sobie kilka naprawdę niezłych okazji. Między innymi kilka razy szarżował Michał Ignacak, lecz nie oddał dobrego strzału w stronę bramki. Mecz był dość wyrównany, ale piłkarze KS Blizne wydawali się być w ciut lepszej dyspozycji. Potwierdziła to akcja w polu karnym gospodarzy, która zakończyła się faulem na Pawle Zbierańskim. Sędzia wskazał na wapno, a sam poszkodowany pewnym strzałem dał nam prowadzenie.

Początek drugiej połowy był zdecydowanie na naszą korzyść. Pokazaliśmy kilka fajnych akcji, między innymi dzięki pojawieniu się na boisku Krzyśka Rzewuskiego. Ten kilka razy groźnie atakował aż wreszcie minął dwóch rywali i strzałem z szesnastego metra nie dał szans bramkarzowi. Piłka zatrzepotała w siatce, a my prowadziliśmy po 2:0.

Im bliżej końca, tym bardziej gospodarze nacierali. Kilka razy było bardzo groźnie pod naszą bramką. Raz nawet piłka trafiła w słupek, jednak nasza bramka była jakby zaczarowana i udało nam się zachować czyste konto.

Skład: N. Szmit – A. Rokicki, G. Jurgielewicz, R. Żemierowski, J. Mikuśkiewicz (65′ A. Piechowski) – M. Gajewski (45′ K. Rzewuski), A. Jankuć-Rudzki , P. Stachowiak, A. Jankowski (75′ S. Podvysotskyi) – P. Zbierański (75′ K. Krzak), M. Ignacak (80′ A. Świetlicki)