Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Wysokie zwycięstwo nad Błękitnymi

Wprawdzie to goście z Korytowa pierwsi zdobyli prowadzenie, jednak to piłkarze KS Blizne dziś rządzili na boisku i szybko stracona bramka nie przeszkodziła im w odniesieniu wysokiego i efektywnego zwycięstwa.

KS Blizne – Błękitni Korytów 5:2 (3:1)
Bramki: P. Stachowiak (A. Jankowski), Ł. Wrona, P. Stachowiak (Ł. Wrona), P. Stachowiak (M. Ignacak), M. Ignacak (K. Rzewuski)
Żółta kartka: C. Gołębiewski, R. Żemierowski

Początek meczu nie zwiastował łatwej przeprawy. Wprawdzie osiągnęliśmy z początku dość wyraźną przewagę, co przełożyło się na doskonałą okazję Łukasza Wrony, ale w dość absurdalnej sytuacji (wyjście do piłki i pusty przelot Wiercińskiego, ratunkowe wybicie Żemierowskiego pod nogi rywala, który dobił do pustaka) goście wyszli na prowadzenie.

Nie zbiło to zawodników KS Blizne z tropu. Sygnał do natarcia dał Adam Jankowski, który w rajdzie minął trzech rywali dobiegając na 20 metr od bramki gości i zagrał do Patryka Stachowiaka, który płaskim strzałem z linii pola karnego odrobił straty.

Po kilkunastu minutach wyrównanej gry udało nam się wyjść na prowadzenie. Po odbitce w polu karnym do piłki dopadł Łukasz Wrona i umieścił piłkę w bramce strzałem z 7. metra. Następnie kolejny cios zadał Stachowiak, który dopadł do piłki zgranej przez Łukasza Wronę i z bliskiej odległości wpakował ją do bramki.

Goście rozpoczęli drugą połowę od mocnego uderzenia. Po szybkiej wymianie podań ich zawodnik znalazł się oko w oko z Wiercińskim i bez problemu pokonał golkipera KS Blizne. Bramka dała Błękitnym nadzieję na odrobienie strat, jednak te nadzieje prysły, gdy Stachowiak zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Zrobił to po podaniu od Michała Ignacaka, który wcześniej zmarnował setkę.

Właśnie to Ignacak dobił gości. Po kapitalnym podaniu od Rzewuskiego w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza drużyny z Korytowa i ustalił wynik spotkania na 5:2 dla KS Blizne.

Skład: K. Wierciński – A. Jankowski (82′ M. Rzeczyca), G. Jurgielewicz, R. Żemierowski, P. Drewniak (80′ A. Świetlicki) – A. Piechowski (55′ A. Jankuć-Rudzki), A. Zasuwa – M. Gajewski (78′ M. Michalski), P. Stachowiak, P. Zbierański (65′ K. Rzewuski) – Ł. Wrona (55′ M. Ignacak)