Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Grad bramek w meczu z Pogonią

Przegrywamy z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki 3:5, aczkolwiek pozostawiamy po sobie dobre wrażenie. Brawa dla zawodników za walkę o kolejne gole pomimo niekorzystnego wyniku!

KS Blizne – Pogoń II 3:5 (1:1)

Bramki: Ł. Widelski (M. Ignacak), A. Łukomski (M. Nicewicz), M. Ciupek (K. Małkiewicz)

Żółte kartki: P. Stachowiak, Ł. Widelski, M. Nicewicz

Goście z początku nas zaskoczyli. Po składnej akcji ich zawodnik przełożył sobie piłkę na lewą nogę i strzałem z 18. metra pokonał Krzyżewskiego. Drużyna z Pogoni zdecydowanie czuła się lepiej od w konstruowaniu akcji i niejednokrotnie gościła w okolicach 20-30 metra od naszej bramki często kończąc akcje niecelnymi strzałami z dystansu. My nie pozostawaliśmy dłużni, kilkukrotnie przedzierając się przez defensywę gości, niestety bez skutku aż do momentu, kiedy Michał Ignacak świetnie przeczytał grę i odebrał piłkę, a następnie wbiegł w pole karne, gdzie akcję wykończył Łukasz Widelski, strzelając pierwszą bramkę dla KS Blizne w tym sezonie.

Po zmianie stron zawodnicy Pogoni zaliczyli lepszy okres gry, co przełożyło się na dwa kolejne trafienia. Pierwsze po strzale obronionym przez Krzyżewskiego i dobitce głową. Drugie po kapitalnym strzale z dystansu prosto w okienko naszej bramki.

Jednak nie załamaliśmy się po tych ciosach. Po podaniu Mateusza Nicewicza świetnie urwał się obrońcom Andrzej Łukomski i umieścił piłkę w bramce. Złapaliśmy kontakt… ale tylko na chwilę. Goście po raz kolejny uderzyli i zdobyli czwartą bramkę, wykorzystując nasz moment gry w osłabieniu po kontuzji Rokickiego.

Z kolei na bramkę gości znowu nam się udało odpowiedzieć. Kamil Małkiewicz znalazł Mateusza Ciupka, a ten po szamotaninie z obrońcami i dobitce sprawił, że piłka wturlała się do bramki. Był 3:4 i niecałe 10 minut do końca meczu. Zaczęliśmy coraz mocniej naciskać na gości, jednak nadzialiśmy się na kontrę, po której przeciwnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Krzyżewskim i ustalił wynik meczu na 3:5.

Skład: M. Krzyżewski – K. Bagniewski (80′ A. Świetlicki), A. Piechowski, T. Kruczyński A. Rokicki (70′ K. Szast) – P. Stachowiak, K. Małkiewicz – M. Ciupek, M. Nicewicz (75′ K. Krzak), M. Ignacak – Ł. Widelski (55′ A. Łukomski)