Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Akademia KS Blizne

AKADEMIA PIŁKARSKA KS BLIZNE

Szkółka piłkarska KS Blizne powstała w 2015 roku. Szkolimy dzieci w wieku 5-11 lat.

Zgodnie z naszą filozofią kształcenia głównym celem jest kształtowanie dzieci w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Poszanowanie zasad, regularne uprawianie sportu, zdrowy tryb życia, umiejętność współpracy w grupie – to są podstawowe cele, jakie stawiamy przed sobą. Dopiero po nich jest nauka gry w piłkę, a na samym końcu wynik sportowy.

Między innymi dlatego nie podajemy wyników zawodów, w których uczestniczą najmłodsi. Pozwoli to na uniknięcie presji, która może być szkodliwa oraz sprawić, że dzieci szybko porzucą grę w piłkę. Mecze i zawody są również elementem nauczania i chcemy, aby służyły jak najlepszem rozwojowi dzieci, często kosztem porażki.

KARTA PRAW MŁODEGO PIŁKARZA

1. Prawo do czerpania radości zarówno w trakcie treningów jak i zawodów, które są pełne różnych aktywności wspierających proces nauczania i bawiących równocześnie.
2. Prawa do grania i bawienia się tak jak dziecko i nie bycia traktowany jak osoba dorosła, zarówno na boisku jak i poza nim.
3. Prawo do udziału w zawodach z uproszczonymi regułami, dostosowanymi do poziomu umiejętności i potencjału na każdym etapie procesu dojrzewania.
4. Prawo do gry w możliwie najbezpieczniejszych warunkach.
5. Prawo do brania udziału we wszystkich aspektach gry.
6. Prawo do bycia trenowanym przez doświadczonych i przygotowanych trenerów.
7. Prawo do zdobywania nowych doświadczeń poprzez rozwiązywanie problemów, które pojawiają się w trakcie ćwiczeń.
8. Prawo do bycia traktowanym z szacunkiem przez trenera, kolegów oraz przeciwników.
9. Prawo do gry z dziećmi w tym samym wieku, z tymi samymi szansami na zwycięstwo.
10. Prawo do tego, aby nie zostać mistrzem.

DOŁĄCZ DO NAS

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło treningi w KS Blizne, prosimy o kontakt na klubowy numer telefonu (w stopce strony) lub nasz adres e-mail. W trakcie rozmowy postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania oraz opowiemy o tym, jak wyglądają treningi w naszym klubie. Zapraszamy!

Zapraszamy też do śledzenia fanpage naszej piłkarskiej akademii:
https://facebook.com/akademiaksblizne