Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

O klubie

KS Blizne jest klubem sportowym działającym w formie stowarzyszenia. Drużyna została oficjalnie zarejestrowana w 2012 roku, ale dopiero od sezonu 2014/2015 przystąpiła do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i została zgłoszona do rozgrywek B-klasy. Jednak za datę założenia przymujemy rok 2006, a dokładnie 2 kwietnia 2006 roku. Wtedy KS Blizne rozegrało swoje pierwsze spotkanie w Bemowskiej Lidze Szóstek i tak naprawdę jest to właściwa data rozpoczęcia działalności klubu, który początkowo występował w amatorskich rozgrywkach dzikich drużyn, w szczególności w Lidze Bemowskiej, gdzie trzykrotnie wywalczył tytuł mistrza I ligi oraz odniósł kilka pomniejszych sukcesów.

Od jesieni 2014 roku nastąpił przełom oraz wielki krok naprzód w naszej działalności. Przystąpienie do rozgrywek klasy B oznaczało zmianę profilu naszej działalności, zupełną reorganizację oraz otwarcie na nowe osoby, które razem z nami piszą nową historię klubu. Między innymi dzięki nim udało sie odnieść pierwszy, mały sukces: na jesieni 2015 roku dotarliśmy do trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski, pokonując po drodze Wrzos Międzyborów (A-klasa), i Pogoń II Grodzisk Mazowiecki (Liga Okręgowa), odpadając dopiero z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów.

Kolejne edycje Pucharu Polski również przyniosły nam wiele radości. Szczególnie na jesieni 2019 roku spisaliśmy się znakomicie. Dotarliśmy do V rundy, gdzie ulegliśmy rezerwom Błonianki Błonie. Wcześniej pokonaliśmy LKS Osuchów, Józefowiankę i Mazur Radzymin.

Jeszcze lepiej spisaliśmy się w lidze. Na koniec rundy jesiennej byliśmy wraz z GKS-em Podolszyn liderem, nie przegrywając ani jednego meczu! Runda wiosenna została odwołana z powodu pandemii i wynik z „jesieni” pozwolił nam na upragniony awans do klasy A!

Rok później doszło do jeszcze większego wydarzenia. Drużynie udało się wywalczyć awans do Ligi Okręgowej! Wprawdzie po rundzie jesiennej byliśmy dopiero na piątej pozycji, to na wiosnę byliśmy już nie do zatrzymania. Dzięki 10 zwycięstwom i 3 remisom zostaliśmy mistrzem wiosny oraz wicemistrzem Ligi!

Oprócz rozgrywek seniorskich, zaczęliśmy też prowadzić zajęcia dla najmłodszych roczników. Obecnie w klubie funkcjonuje rocznik 2009, trenujący pod okiem instruktorów: Adriana Rokickiego, Macieja Rataja i Kacpra Krzaka. Prawdopodobnie w kolejnych latach powstaną nowe grupy i liczba uczestników prowadzonych przez nas zajęć wzrośnie.

JAK NAS WESPRZEĆ?

Naszą działalność można wesprzeć finansowo poprzez przelew na nasze konto:

03 2030 0045 1110 0000 0243 1550
Klub Sportowy Blizne
Ul. Żeromskiego 16, Blizne Jasińskiego
05-082 Stare Babice

Najlepiej wpisując w tytule:
„Wpłata na działalność statutową”