Niepotrzebne nerwy z Orłem Kampinos

Po 25 minutach piłkarze KS Blizne prowadzili już 3:0 i wysokie zwycięstwo wydawało się więcej niż pewne. Jednak stało się inaczej, przez co w końcówce musieliśmy drżeć o wynik…

KS Blizne – Orzeł Kampinos 4:3 (3:2)
Bramki: G. Jurgielewicz, M. Ignacak (A. Jankowski), P. Zbierański (P. Stachowiak), M. Ignacak (G. Jurgielewicz)
Żółte kartki: G. Jurgielewicz, J. Mikuśkiewicz, P. Zbierański, N. Szmit

Początek meczu mieliśmy bardzo dobry i bardzo szybko mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale Paweł Zbierański z kilku metrów nie trafił do bramki. Na szczęście takich problemów nie miał niezawodny Grzesiek Jurgielewicz, który po zamieszaniu w polu karnym dopadł do piłki i umieścił ją w bramce przyjezdnych.

Poszliśmy za ciosem i kilka minut później obrońcom urwał się Michał Ignacak, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Następnie na 3:0 podwyższył Paweł Zbierański po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Patryka Stachowiaka.

Wydawało się, że goście już pogodzili się z porażką, gdy po rzucie wolnym z okolic 30 metra piłka odbiła się od słupka, a następnie została dobita przez zawodnika gości. Kilka minut później kolejny rzut wolny, a po nim rzut rożny… i kolejny gol dla Orła. W bardzo krótkim czasie goście zdobyli dwie bramki i wrócili do gry.

Druga połowa w niczym nie przypominała pierwszej. Gra była bardzo wyrównana, ale udało nam się podwyższyć wynik, gdy po raz kolejny obrońcom urwał się Ignacak i… przewrócił się mijając bramkarza, następnie wstał i dobił piłkę do pustej bramki.

Swoje okazje, aby zamknąć mecz mieli Paweł Zbierański oraz Artur Świetlicki, ale nie udało im się skierować piłki do bramki. Za to goście wywalczyli rzut wolny, po którym trafili w poprzeczkę oraz rzut karny, przy którym byli już bezbłędni.

Na kilka minut przed końcem prowadziliśmy 4:3. Goście rzucili się do ataków, jednak nie udało im się strzelić czwartej bramki, dzięki czemu piłkarze KS Blizne mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Skład: N. Szmit – A. Rokicki (70′ A. Piechowski), G. Jurgielewicz, R. Żemierowski, J. Mikuśkiewicz – M. Gajewski (60′ S. Podvysotskyi), P. Stachowiak, A. Jankuć-Rudzki (75′ K. Krzak), A. Jankowski – P. Zbierański (80′ A. Świetlicki), M. Ignacak (80′ K. Rzewuski)