Zimny prysznic na Okęciu

Spadkowicz z IV ligi był dziś wyraźnie lepszą drużyną i dał nam lekcję futbolu pokonując nas aż 6:0. Grę oraz wynik popsuł nam splot niekorzystnych okoliczności.

RKS Okęcie – KS Blizne 6:0 (2:0)
Żółte kartki: G. Jurgielewicz, P. Stachowiak, A. Łukomski, A. Olkiewicz
Czerwone kartki: Y. Luniev, A. Olkiewicz, C. Gołębiewski (z ławki)

Mecz z samego początku był dość wyrównany, jednak po kilkunastu minutach spotkania zaatakowany łokciem urazu głowy doznał Kamil Chojniak i musiał opuścić boisko, a następnie karetką cały obiekt. Znacznie pokrzyżowało to plany taktyczne na to spotkanie i wymusiło roszady.

Niestety po 20-25 minutach gry gospodarze osiągnęli wyraźną przewagę, a jedna z akcji zakończyła się dograniem po ziemi w pole karne, a następnie celnym strzałem do naszej bramki. Przegrywaliśmy 0:1, a przed przerwą gospodarze dołożyli drugie trafienie po płaskim strzale tuż przy słupku zza pola karnego.

Po zmianie stron cały misterny plan układany w przerwie szybko się posypał. Czerwoną kartę za, zdaniem sędziego, agresywne wejście dostał Yaroslav Luniev. Również na trybuny został odesłany protestując Cezary Gołębiewski. Był to dla nas cios, z którego już się nie otrząsneliśmy. Gospodarze szybko dołożyli trzecie trafienie (ładnym strzałem piętą) i jasne stało się, kto będzie zwycięzcą tego spotkania, tym bardziej, że kilka minut później po fatalnym wybiciu zawodnik Okęcia znalazł się sam przed Norbertem Szmitem i bez problemu pokonał naszego golkipera. Gospodarze nie zatrzymywali się i po kolejnej akcji podwyższyli na 5:0.

W pewnym momencie jednak załapaliśmy kilka minut dobrej gry. Swoją szansę miał Ignacak, który uderzał z 18. metra, a także Małkiewicz, ale jego uderzenie z 10. metra minęło bramkę dosłownie o centymetry. Natomiast na kilka minut przed końcem czerwoną kartkę zobaczył Adrian Olkiewicz (zdaniem sędziego przytrzymywany przez niego zawodnik wychodził na czystą pozycję), a gospodarze wykorzystali nasze osłabienie i podwyższyli na 6:0.

Skład: N. Szmit – M. Ciupek (65′ M. Nicewicz), G. Jurgielewicz (80′ K. Krzak), Y. Luniev, M. Gajewski (60′ A. Piechowski) – A. Jankowski (45′ M. Ignacak), A. Olkiewicz – K. Chojniak (15′ K. Małkiewicz), P. Stachowiak, M. Pękosławski – A. Łukomski (70′ K. Szast)