Falstart na początek sezonu

Nieudanie rozpoczęliśmy zmagania w sezonie 2020/2021. Pierwszy mecz zakończył się wysoką porażką KS Blizne aż 0:4.

KS Blizne – KP Józefowianka 0:4 (0:3)
Żółte kartki: J. Mikuśkiewicz, K. Rzewuski, S. Podwysocki, K. Szast
Czerwona kartka: P. Drewniak

Początek meczu wyglądał obiecująco. Szybko osiągnęliśmy przewagę spychając przeciwnika do obrony i wydawało się, że kwestią czasu jest bramka dla KS Blizne. Kilkukrotnie próbował debiutujący Paweł Drewniak, ale najlepszą sytuację miał Michał Ignacak, jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał skierować piłki do bramki.

Niestety nieskuteczność zemściła się na nas okrutnie. Po kontraataku zawodnik gości oddał bajeczny strzał z 25. metra. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki strzeżonej przez bezradnego w tej sytuacji Kamila Wiercińskiego.

Kilka minut później goście strzelili kolejną fenomenalną bramkę – strzałem przewrotką z 10. metra. Dwa ciosy w krótkim czasie totalnie zbiły nas z pantałyku. Nasza gra zaczęła wyglądać bardzo nieporadnie, a potwierdzeniem tej nieporadności była czerwona kartka dla Pawła Drewniaka (przesuniętego na bok obrony), który sfaulował wychodzącego na sam na sam z bramkarzem przeciwnika.

Goście dość szybko wykorzystali grę w przewadze i jeszcze przed przerwą dołożyli trzecie trafienie.

W drugiej połowie, o dziwo, to my mieliśmy inicjatywę i można powiedzieć, że druga połowa była nawet bardziej wyrównana niż pierwsza. Wpadła w niej tylko jedna bramka, gdy po jednej z kontr w sytuacji sam na sam zawodnik Józefowianki nie dał szans Wiercińskiemu.

Niewiele brakowało, a byśmy byli strzelili bramkę w tym meczu. Sytuacji było kilka, a najlepszą z nich zmarnował Michalski uderzając minimalnie nad poprzeczką.

Skład: K. Wierciński – K. Szast (80′ J. Sałata), G. Jurgielewicz, J. Mikuśkiewicz, A. Rokicki (30′ S. Podvysotskyi) – A. Jankuć-Rudzki (60′ Ł. Wrona), A. Zasuwa (55′ K. Grądziel) – K. Rzewuski (70′ M. Michalski), P. Stachowiak, P. Drewniak – M. Ignacak