Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Pierwsze zwycięstwo w A-klasie

Pierwsze i bardzo pewne zwycięstwo naszej drużyny w meczu klasy A. Pokonujemy na wyjeździe graczy z Brochowa całkowicie kontrolując mecz.

Tajfun Brochów – KS Blizne 0:3 (0:0)
Bramki: M. Ignacak (P. Stachowiak), R. Żemierowski (P. Stachowiak), A. Jankowski (P. Stachowiak)

Pierwsza połowa zaczęła się od intensywnych ataków gości z Bliznego. Pomimo stworzenia kilku groźnych sytuacji bramka nie padła. Gospodarze na moment tylko przejęli inicjatywę, ale w zasadzie nie byli w stanie zagrozić bramce KS Blizne . Pomimo przewagi do przerwy nie udało się jednak wyjść na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy w polu karnym został sfaulowany Michał Ignacak. Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczkę. Michałowi udało się szybko zrehabilitować. Po podaniu od Patryka Stachowiaka minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Strzelona bramka znacznie ułatwiła grę. Niedługo po tym po dośrodkowaniu od Stachowiaka piłkę w bramce umieścił Roman Żemierowski, dla którego był to debiut po trzyletniej rozłące z klubem.

Następnie rozpoczął się koncert nieskuteczności. Mecz wydawał się już wygrany i pomimo kilku dobrych sytuacji dołożyliśmy tylko jedno trafienie, a uczynił to Adam Jankowski strzałem… plecami po dośrodkowaniu od Patryka Stachowiaka, który tym samym zaliczył trzecią asystę w tym spotkaniu.

Skład: K. Wierciński – A. Jankowski (73′ A. Świetlicki), G. Jurgielewicz, R. Żemierowski, A. Rokicki (55′ J. Mikuśkiewicz) – K. Grądziel (68′ K. Szast), A. Piechowski (55′ A. Jankuć-Rudzki) – M. Gajewski, P. Stachowiak, S. Podvysotskyi (55′ Michalski) – M. Ignacak (80′ J. Sałata)