Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

DERBY NA REMIS!

Obie drużyny dzieli w ligowej tabeli przepaść, ale mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. I tak było tym razem.

KS Blizne – Naprzód Zielonki 1:1 (0:0)

Bramka: R. Żemierowski

Żółte kartki: S. Milewski, A. Jankowski, B. Tober

Początki meczu, to dobra agresywna gra naszej drużyny. Wprawdzie już w pierwszych minutach zrobiło się groźnie pod naszą bramką, a Sebastian Milewski zatrzymał rywala faulem tuż przed naszym polem karnym, ale wyszliśmy z tej sytuacji obronną ręką, a w kolejnych minutach sami zaczęliśmy stwarzać groźne sytuacje. Najlepszą okazję miał Karol Zawodnik, który świetnie odnalazł się w polu karnym, lecz jego uderzenie okazało się zbyt lekkie. Z kolei mocny strzał z dystansu Bartka Tobera na rzut rożny sparował bramkarz Naprzodu. Pod koniec pierwszej połowy było coraz groźniej pod naszą bramką. Naprzód stworzył sobie kilka bardzo dobrych okazji, lecz nasi defensorzy i bramkarz byli w pogotowiu u poradzili sobie z niebezpieczeńtwem.

W drugiej połowie nie mieliśmy już tak wielu sytuacji, za to Naprzód miał ich coraz więcej, aż wreszcie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnym uderzeniu głową goście tego spotkania wyszli na prowadzenie. Naszą ofensywę starał się rozruszać Lewis Onuigbo, lecz jego próby spełzły na niczym. Na szczęście mieliśmy w swoich szeregach Romana Żemierowskiego. Legenda klubu w 85′ minucie sytuacyjnie uderzyła piłkę z okolic 16. metra, a ta wpadła do bramki tuż przy słupku obok interweniującego bramkarza.

Ostatnie minuty były niezwykle intensywne i emocjonujące. Zawodnicy Naprzodu atakowali raz po raz i kilkukrotnie zakotłowało się pod naszą bramką, lecz piłka zawsze bezpiecznie opuszczała pole karne, dzięki czemu udało się wywalczyć remis w pierwszych derbach z Naprzodem Zielonki!

Skład: J. Cygan – S. Mozdrzeń, R. Żemierowski, S. Milewski (60′ L. Onuigbo), A. Tuzikiewicz – K. Krzak (55′ V. Rakhmail), B. Tober (70′ O. Dobosh) – A. Jankowski, P. Stachowiak (80′ D. Juszyński), K. Zawodnik (65′ J. Akindehin)- V. Voronov (75′ K. Seremenko)