Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Wygrywamy z Podolszynem! Wreszcie zwycięstwo!

Na zakończenie rundy wygrywamy mecz wyjazdowy z GKS-em Podolszyn. Mecz trzymał w napięciu do samego końca: w 85. minucie bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego zdobył Robert Dominiak.

GKS Podolszyn – KS Blizne 2:3 (1:2)

Bramki: V. Rakhmail (A. Tuzikiewicz), K. Zawodnik (A. Tuzikiewicz), R. Dominiak (z karnego)

Żółta kartka: V. Voronov

Drużyna rozpoczęła fenomenalnie spotkanie. Już w pierwszej akcji z prawej skrzydła piłkę dośrodkował były zawodnika Podolszyna Aleksander Tuzikiewicz, a Vlad Rakhmail ubiegł bramkarza i skierował piłkę do bramki. Przez kolejne 30 minut zawodnicy z Bliznego kontrolowali mecz nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Dopiero w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy zaczęło się robić niebezpiecznie pod naszą bramką, głównie po stałych fragmentach gry. W końcu zawodnikom Podolszyna po zamieszaniu pod naszą bramką udało się zdobyć wyrównującego gola. Jednak ich radość nie trwała zbyt długo. Ponownie na skrzydle szarżował Tuzikiewicz, który tym razem odnalazł Karola Zawodnika, a ten sprytnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa była dużo słabsza w wykonaniu zawodników KS Blizne. Oddaliśmy rywalom inicjatywę i zdecydowanie rzadziej gościliśmy pod ich polem karnym. Wszystko to przełożyło się na wyrównujące trafienie zawodników Podolszyna. Jednak w 85′ minucie po raz kolejny przypomniał o sobie Tuzkiewicz, który został wycięty równo z ziemią w polu karnym rywali. Sędzia wskazał na „wapno”, a do piłki podszedł Robert Dominiak, który ze stoickim spokojem zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie i wyprowadził na prowadzenie.

Drużynie udało się utrzymać ten wynik do końca spotkania. Pomogła też w tym druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla kapitana gospodarzy.

Wygrywamy ostatni w rundzie jesiennej mecz, a dzięki trzem punktom zostajemy w grze o utrzymanie w sezonie 2022/2023.

Skład: J. Cygan – S. Mozdrzeń, R. Żemierowski, R. Dominiak, A. Rokicki – V. Rakhmail, B. Tober (65′ S. Dobosh), K. Zawodnik (80′ K. Krzak) – A. Tuzikiewicz, V. Voronov (83′ J. Sałata), K. Semerenko (60′ B. Pietroń)