Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Pierwszy punkt na wiosnę. Remis z Promykiem!

W meczu pełnym sytuacji i niewykorzystanych sytuacji remisujemy z Promykiem Nowa Sucha 1:1 zdobywając pierwszy punkt w rundzie wiosennej.

KS Blizne – Promyk Nowa Sucha 1:1 (0:0)

Bramka: D. Wicher (K. Krzak)

Żółte kartki: K. Zawodnik, R. Dominiak, K. Krzak

Mecz KS Blizne z Promykiem Nowa Sucha wyglądał jak starcie równego z równym. Obie drużyny stwarzały sobie podobne ilości sytuacji z być może delikatną przewagą gości, aczkolwiek w obu drużyna raziła nieskuteczność. Wreszcie tuż przed końcem pierwszej połowy zawodnika Promyka wywalczyli sobie rzut karny, lecz na wysokości zadania stanął Kuba Cygan, który wybronił „jedenastkę”.

Od razu po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie. Nasza defensywa wyraźnie zaspała i strzałem z bliska napastnik Promyka pokonał Cygana. Jednak nie ustępowaliśmy i na 10 minut przed końcem udało nam się wyrównać. Piłkę z rzutu wolnego dorzucił Kacper Cieśnikowski, Kacper Krzak uderzył piłkę głową, ta po interwencji bramkarza odbiła się od poprzeczki, a piłkę z bliska do bramki dobił Daniel Wicher.

Ostatnie minuty spotkania to prawdziwy rollercoaster. Obie drużyny miały po kilka wybornych sytuacji (goście trafili w poprzeczkę), ale żadna ze stron nie zdobyła już gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

J. Cygan – M. Atashev, R. Dominiak, K. Cieśnikowski, A. Rokicki – O. Dobosh, B. Tober (60′ K. Krzak) – I. Lobarau, K. Zawodnik, D. James (68′ J. Akindehin) – D. Wicher (75′ M. Tsyrkunenko)